Yapı Tasarımı

Yapı Tasarımı Çözümlerinde Yıllardır Değişmeyen Adres...

Prota Bilgisayar, Yapı Tasarımı sürecinde görev alan mühendis ve mimarlara yaratıcılığı destekleyen, üretkenliği artıran, birlikte çalışmayı kolaylaştıran ve proje maliyetini düşüren çözümler sunuyor.

ProtaStructure

Yapı sistemlerinin modellenmesi, sonlu elemanlar analizi, yönetmelik destekli tasarımı, performans değerlendirmesi ve güçlendirilmesi için özel olarak geliştirilmiş kapsamlı çözüm paketidir. RevitStructure ile olan entegrasyonu sayesinde ProtaStructure, kendi içinde yer alan BIM sisteminden  Autodesk'in BIM platformuna kolaylıkla veri aktarıp, alabiliyor.

ProtaDetails

ProtaDetails verimliliği esas alan rakipsiz araçlara sahip entegre çizim platformudur. ProtaDetails ile çelik iskele tasarımı ve çizimi, istinat duvarı tasarımı ve çizimi, akıllı donatılar ve dinamik metrajlar, ProtaStructure'dan otomatik detay çizimleri, hızlı tasarım ve detay makroları, CAD özellikleri ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. 

Revit Architecture 

Revit Architecture, Autodesk’in mimari yazılımıdır. Kütlesel tasarım, metraj, detaylandırma ve görselleştirme için güçlü araçlar sunar. Duvar, kapı, pencere, merdiven gibi akıllı mimari modelleme elamanlarıyla çalışır. Parametrik yazılım sistemini esas alır. Bu, bir defa girilen bir verinin tüm proje sürecinde korunması ve istenildiğinde tekrar kullanılabilmesi anlamına gelir.

Revit MEP

Revit MEP ürünü, makine, elektrik ve tesisat (MEP) tasarımı alanında çalışanlar için hem AutoCAD tabanlı iş akışlarını hem de Yapı Bilgi Sistemini (BIM) destekleyen bir çözümdür.

Revit Structure

Revit Structure ile sınırsız esnekliğe sahip karmaşık yapı modelleri oluşturabilirsiniz. Akıllı modelleme elamanlarıyla çalışır. Tüm Revit ürünleri parametrik yazılım sistemini esas alır. Bir defa girilen bir verinin tüm proje sürecinde korunması ve istenildiğinde tekrar kullanılabilmesini sağlar.

Autodesk Navisworks

Autodesk Navisworks, koordinasyon, simulasyon, çakışma tespiti ve disiplinler arası iletişimi sağlayabilen çok amaçlı bir proje değerlendirme yazılımıdır.

V-Ray

V-Ray, 3B grafik uygulamaları için Chaos Group Ltd. tarafından geliştirilmiş, günümüzde üretim için söz konusu en yüksek kalitedeki render araçlarından biridir. V-Ray'in en yaygın kullanıldığı alan mimari görselleştirmelerdir.