Bilgisayar

Dünyada 800 binden fazla şirkette, 10 milyonu aşkın profesyonele, inovasyon ve sürdürülebilirlik ekseninde katma değerli hizmetler sunan Autodesk’in, tasarım dünyası ve profesyoneller için düzenlediği uluslararası Autodesk University etkinliği Türkiye’de üçüncü kez gerçekleşiyor.

Bu yıl Prota Bilgisayar olarak sponsoru olduğumuz etkinlik, 5 Ekim Perşembe günü Wyndham Grand İstanbul Levent'de düzenlenecek.

Kısıtlı sayıda kontenjanın kaldığı etkinliğe hemen kayıt olun ve yerinizi ayırtın: 

Ana Oturumlar

08.30 09.30 Kayıt ve Hoşgeldiniz Kahvaltısı  
09.45 09.50 Açılış Konuşması Murat Tüzüm, Türkiye Ülke Lideri, Autodesk
09.50 10.30 Tasarım Dünyasının Geleceği "Future of Making Things" Callan Carpenter, Global Satış ve Hizmetler Başkan Yardımcısı, Autodesk
10.30 11.10 Autodesk Global Araştırma Projeleri Işığında: Tasarım Dünyası Tom Wujec, Technology Evangelist, Autodesk
11.10 11.40 Kahve Molası  
11.40 12.30 Türkiye ve Dünyadan Sektör Değerlendirmeleri Autodesk Türkiye Satış Yöneticileri
12.30 13.30 Öğle Yemeği  
13.30 17.50 Teknik Oturumlar (Detaylar Aşağıdadır.
18.00  Kokteyl  
 

Mimari, Mühendislik ve İnşaat Sektörü Oturumları 1

13.30 14.20 Revit ile Çelik Detaylandırma Hany Shabana
14.20 15.10 Autodesk BIM 360 DOCS ile En Verimli Nasıl Çalışabiliriz Niyazi Kemer - Uygulama Mühendisi, Autodesk
15.10 16.00 MEP Design and Fabrication Vijay Raina - AEC Teknik Satış Uzmanı, Autodesk
16.00 16.10 Kahve Molası  
16.10 17.00 Vehicle Tracking: Otopark ve Rampa Tasarımı Mohammed Abou Assali - AEC Teknik Uzmanı, Autodesk
17.00 17.50 Türkiye ve Dünyadan Sektör Değerlendirmeleri Viijay Raina - AEC Teknik Satış Uzmanı, Autodesk

Mimari, Mühendislik ve İnşaat Sektörü Oturumları 2

13.30 14.20 Yapı Uzmanları için Altyapı Protfolyosu Salvatore Macri - AEC Teknik Satış Uzmanı, Autodesk
14.20 15.10 Generative Design Mehmet Polat Diker - Mimar - BIM Manager
15.10 16.00 Autodesk Infraworks: Altyapıya Farklı Bir Açıdan Bakış Mohammed Abou Assali - AEC Teknik Uzmanı, Autodesk
16.00 16.10 Kahve Molası  
16.10 17.00 Neden AutoCAD LT'den Revit LT'ye Geçmelisiniz? Barış Canpolat - Yazılım 3D
17.00 17.50 Bulut Teknolojilerinde Güvenlik Neil Brooker - Üst Düzey Teknik Satış Müdürü, Autodesk EMEA

Konuşmacılar

Callan Carpenter, Global Satış ve Hizmetler Başkan Yardımcısı, Autodesk
 
Callan Carpenter, Autodesk’in global büyük müşterilerinden sorumlu başkan yardımcısıdır. Mimarlık, mühendislik & inşaat sektörü, üretim sektörü ve eğlence sektörlerindeki en büyük müşterilerimize çözümler sağlayan tüm Autodesk ürün ve hizmetlerinin satış yöneticisidir. Autodesk’ten önce Callen, 22 yıl boyunca yarı iletken ve elektronik endüstrilerinde çalışmıştır.
 
David Hick, EMEA Teknik Satış Müdürü, Simülasyon
 
Makine Mühendisliği mezunu olan David, motor sporları sektöründe simülasyon danışmanı olarak başladığı kariyerini Avrupa’da çeşitli firmalarda simülasyon teknik satış sorumlusu olarak devam ettirdi. 2005 yılında Blue Ridge Numerics’e katılarak, CFdesign’ın dünyada hızla büyüyen CFD ürünü haline gelmesine katkıda bulundu ve 2011 yılında Autodesk’e katıldı. David 20 yıldır Avrupa’nın çeşitli yerlerindeki imalat ve inşaat şirketlerinin tasarım süreçlerine, simülasyon araçlarını dahil etmelerine yardımcı oluyor; tasarımcı ve mühendislerin mümkün olan en erken aşamada tasarım kararlarının etkisini daha iyi anlamalarını sağlıyor. David’in destek hizmeti verdiği sektörler, tüketici ürünü imalatçılarından Formula 1 yarış arabası imalatçılarına, otomobillerin ağırlıklarının azaltılmasından, elektronik sistemlerle çalışan soğutma düzenekleri kurmaya kadar uzanıyor.
 
Doğa Akkuş, Mimari, Mühendislik, İnşaat (AEC) Sektörü Satış Yöneticisi, Autodesk
 
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezuniyet sonrası TAV Yeşilköy Dış Hatlar projesinde saha deneyimi kazandı. Illinois State Üniversitesinde işletme yüksek öğrenimi tamamladıktan sonra 5 sene Amerika da IT sektöründe çalıştı. 2005 de Türkiye ye geri dönüş sonrası Satış ve İş Geliştirme Yöneticiliği, Proje Yönetim Danışmanlığı pozisyonlarında görev aldı. Autodesk bünyesine katılmadan önce 4 sene Oracle Primavera da EMEA bölgesinde teknik satış danışmanlığı ve son olarak Türkiye Satış Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Şu anda Autodesk Türkiye ekibinde Mimari, Mühendislik, İnşaat (AEC) sektöründen sorumlu satış yöneticisi olarak çalışmaktadır.
 
Emin Cenal, Üretim Sektörü iş Geliştirme Koordinatörü, Autodesk
 
Marmara Üniversitesini bitirdikten sonra bilişim sektöründe birçok farklı firmada görev alan Emin Cenal, Üretim Sektöründen Sorumlu Is Geliştirme Müdürü olarak Autodesk Türkiye satış ekibinde görev alıyor. Ayrıca Emin Cenal’in satış ve pazarlamadaki başarılarına yönelik birçok ödülü de bulunuyor.
 
Hasan Er, Teknik Müdür, Altar Teknoloji
 
Hasan Er, Autodesk’in Gold Bayisi Altar Teknoloji firmasında, Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Bilgisayar destekli çizim, tasarım ve üretim sürecini kapsayan, birbiriyle örtüşen CAD/CAM yazılımlarının satış sonrası teknik destek ve eğitim hizmetlerini verip, Mekanik Tasarım ve İmalat üzerine çalışmalar gerçekleştirmektedir. Autodesk Expert Elite , Inventor ve AutoCAD Certified Professional ünvanlarına sahiptir. Autodesk Türkiye Kullanıcı Topluluğunda gönüllü olarak görev alıp bilgi ve deneyimlerini , webinarlar ve eğitim videoları şeklinde paylaşmaktadır.
 
Mehmet Polat Diker, Mimar - BIM Manager
 
Mimar Mehmet Polat Diker, Türkiye'nin en uzun süredir BIM Manager'lık yapan yöneticisidir. Büyük ölçekli ve özellikli projelerin BIM aktivitelerini yönetmek ve farklı coğrafi alanlara dağılmış proje katılımcılarını koordine etmek üzerine uzmanlaşmıştır. Karmaşık yapılı ve çok paydaşlı projeleri başarı ile hayata geçirirken Bilgisayımlı BIM alanında Dünyadaki pekçok ilke imza atmıştır. Bilgi birikimini ve uluslararası tecrübelerini ülkemize aktarmak için 2015 yılında RHB'yi kurmuştur.
 
Mohammad Abou Assali, Mimari, Mühendislik, İnşaat Sektörü Teknik Uzmanı, Autodesk
 
Autodesk Dubai ofisinde Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat Sektörü Teknik Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Beyrut Amerikan Üniversitesi’nden (AUB) İnşaat Mühendisliği lisans derecesine ve Bilgi Teknolojileri sertifikasına, Kanada Satın Alım Yönetimi Birliğinden (PMAC) Tedarik Zinciri Yönetimi (SCM) diplomasına sahiptir ve kendisi sertifikalı bir Proje Yönetimi Profesyonelidir (PMP). 9 yılı aşkın sektör deneyimine sahip olan Mohammad, çeşitli Autodesk etkinliklerinde pek çok teknik derste eğitmenlik yapmıştır. 2016 yılında Autodesk EMEA “Yenilik Yap ve İlham Ver” (Innovate & Inspire) Teknik ödülüne layık görülmüştür.
 
Murat Özmen, Altyapı Ürünleri Yöneticisi, Prota
 
İnşaat Mühendisliğinde yüksek lisansını tamamladıktan sonra işe başladığı Autodesk’in Türkiye’deki en büyük iş ortağı olan Prota Bilgisayar’da 10 yılı aşkın süredir görev yapmaktadır. AutoCAD Civil 3D, Infraworks, Urbano başta olmak üzere çeşitli altyapı yazılımlarının eğitimini ve danışmanlık hizmetini vermektedir. AutoCAD Civil 3D yazılımı için kaynak teşkil eden Türkçe kitabının yazarlarından ve Civilbirsite forumunun kurucularındandır.
 
Murat Tüzüm, Türkiye Ülke Lideri, Autodesk
 
Tüzüm, Autodesk bünyesine katılmadan önce beş yıl boyunca DS SolidWorks Corp.’ta Türkiye ve Yunanistan Bölge Satış Yöneticisi olarak görev yaptı. Şirketin Türkiye operasyonunun kurulma sürecini yönetti. Tüzüm daha önce de Adobe’nin Türkiye Distribütörü Medyasoft Bilgi Sistemleri’nde eğitim sektöründen sorumlu satış yöneticiliği ve IBM Türk yazılım grubunda çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Fizik bölümü mezunu olan Murat Tüzüm, aynı zamanda Işık Üniversitesi’nden Executive MBA diploması sahibidir.
 
Neil Brooker, Üst Düzey Teknik Satış Müdürü, Autodesk EMEA
 
Autodesk’in Afrika, Ortadoğu ve Türkiye bölgelerinin Teknik Satış Uzmanı yöneticisi olarak görev yapmaktadır. GIS ve Altyapı deneyimi olan Neil 17 yıldır Autodesk’te Teknik Uzman ve yönetici olarak çalışmaktadır.
 
Niyazi Kemer, Uygulama Mühendisi, Autodesk
 
Türkiye’de 2009-2012 yıllarında Autodesk Revit Architecture ile yapılan en büyük iki projenin BIM müdürü olan Niyazi Kemer, 2004-2009 yıllarında çeşitli projelerde mimari tasarım şefi görevini yürütmüştür. 3 yıllık Revit eğitmenliği deneyimiyle şu anda Autodesk Türkiye’de AEC Teknik Uzmanlığı yapmaktadır.
 
Salvatore Macrì, Mimari, Mühendislik, İnşaat Sektörü Teknik Satış Uzmanı, Autodesk
 
Autodesk Milano ofisinde, Autodesk Altyapı Çözümlerine odaklanan Teknik Satış Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Salvatore, Politecnico di Milano’dan Çevre Mühendisliği dalında lisans derecesi almıştır. Autodesk’e katılmadan önce Autodesk kanal satış ekosisteminde BIM Uzmanı ve Eğitimci olarak çalışmış, müşterilere BIM sürecini uygulamaya geçirmelerinde ve AutoCAD Civil 3D, InfraWorks, Revit ve Navisworks’ü kullanmaya başlamalarında yardımcı olmuştur. InfraWorks’ün İtalyanca çevirisinde Konu Uzmanı olarak çalışmış ve AutoCAD Civil 3D’nin İtalyanca Paketi’nin ortak yazarlığını yapmıştır. Özel bir kısmi montaj elemanı geliştirmiş ve C3D Stili Nesne tanımlamıştır. Salvatore’un deneyim sahibi olduğu alanlar topoğraflık, GIS uzmanlığı, tasarımcılık ve CAD yöneticiliği gibi farklı profilleri içermektedir.
 
Timuçin Ersin Taşdemir, Türkiye Teknik Satış Uzmanı, Autodesk
 
Timuçin Ersin Taşdemir, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği üzerine derece ile tamamladıktan sonra özellikle üretim endüstrisinde çeşitli firmaların bünyesinde çalışarak tecrübe edindi. Autodesk’e katılana kadar Simülasyon ve Veri Yönetimi ürünlerinden sorumlu Uygulama Mühendisi olarak çalıştı. Bu süreçte teknik başarıları sayesinde Elite Application Engineer ödülüne layık görüldü. Autodesk bünyesindeki üretim ürünlerinden sorumluluğu simülasyondan tasarıma, veri yönetiminden CAM uzmanlıklarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.
 
Tom Wujec, Technology Evangelist, Autodesk
 
Tom Wujec is an Autodesk Fellow, a master facilitator, a popular TED speaker, and a best-selling author on design, creativity, and innovation. As a member of Autodesk’s Office of the Chief Technology Officer, Tom charts long-term business strategy, identifies emerging technologies and helps organizations incorporate emerging technologies to foster their breakthrough products, services and business models. He is author of the Future of Making book which will be launched at AU London.
 
Tuğba Başer, Teknik Çözüm Yöneticisi, Penta
 
Autodesk Revit’i, 2007 yılından bu yana eğitim, projelendirme ve danışmanlık alanında aktif olarak kullanan Tuğba BAŞER’in ’İnşaat Dünyası’ ve ’Yapı’ dergisi gibi birçok sektörel mecrada Autodesk BIM çözümleri üzerine makaleleri yayınlanmıştır. ’Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’ ve ’Teskon’ başta olmak üzere, inşaat sektöründe önde gelen birçok platformda, Autodesk’in mimari, mühendislik ve inşaat sektöründeki yazılımları üzerine seminerler vermiştir. Autodesk’in her yıl Las Vegas’ta düzenlediği ve dünya çapında tüm Autodesk kullanıcılarını bir araya getiren en kapsamlı etkinliği Autodesk University(AU)’ye 2013 yılından beri aralıksız katılmakta; orada edindiği sektörel gelişmeleri ülkemizdeki kullanıcılarımızla paylaşmaktadır. Autodesk University Las Vegas 2014 etkinliğinde Autodesk Revit Architecture uzmanlık sınavına girerek uluslararası geçerliliğe sahip ’Autodesk Professional Certificate’ uzman kullanıcı unvanını alan Tuğba Başer, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde verdiği Revit dersleriyle Autodesk yazılımlarını mimarlık öğrencileriyle buluşturmuştur. 2016 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen Autodesk University Extension (AUx) İstanbul etkinliğinde ’Revit Hands On’ laboratuarında moderatörlük yapmıştır. Autodesk’in yetkili dağıtıcısı Penta Teknoloji’de Teknik Çözüm Yöneticisi olarak görev yapan Başer, diğer yandan Autodesk’in resmi kullanıcı topluluğu Autodesk Community’de yazdığı makaleler ve verdiği online seminerler ile kullanıcılarımızı bilgilendirmeye ve BIM çözümleri hakkında tecrübelerini paylaşmaya devam etmektedir.
 
Vijay Raina, Mimari, Mühendislik, İnşaat Sektörü Teknik Satış Uzmanı, Autodesk
 
AEC Teknik Uzman olarak Autodesk’de görev almaktadır. Hindistan, Ortadoğu ve Güneydoğu Asya bölgelerinde 16 yılın üzerinde AEC endüstrisi alanında deneyimi bulunmaktadır ve Autodesk Singapur ofisinde 4 yılı aşkın AEC Teknik Uzman göreviyle Dubai’ye katılmıştır. Makina Mühendisi olan Raina’nın Autodesk’e katılmadan önce Bahreyn’de Tilke için MEP ve BIM Müdürlüğü alanında geniş çaplı deneyimi bulunmaktadır.
 
*Daha detaylı bilgiyi AU etkinlik sayfasında bulabilirsiniz: https://auistanbul.com/