Autodesk’in tasarım, inşaat, yapı, üretim dünyası ve profesyoneller için düzenlediği geniş çaplı yazılım etkinliği Autodesk Teknik Zirvesi’nin ilki 3-4 Ekim tarihlerinde Marriott Şişli İstanbul’da gerçekleştirildi. İki gün boyunca 1000’i aşkın tasarımcı, mimar ve farklı sektörden pek çok profesyonelin yanı sıra dünyaca ünlü konuşmacıları ağırlayan zirveye katılan profesyoneller, Autodesk’in üst düzey yöneticilerinden şirketle ilgili en güncel duyuruları dinlemenin yanı sıra, tasarım ve teknoloji dünyasına ilişkin trendler ve pek çok ilginç proje hakkında da bilgi edindi.

Ana sponsorlardan biri olarak destek verdiğimiz etkinlik, Autodesk'in üst düzey yöneticilerinin konuşmalarıyla başladı ve üretim, inşaat ve diğer sektörlere odaklanan paralel oturumlarla devam etti. 

2030 yılında 8,5 milyara ulaşacağı düşünülen dünya nüfusunun %70'inin şehirde yaşayacağı düşünülürken, yenilikçi inovasyon ve üretim çıktısına gösterilen talebin her zamankinden çok daha yüksek olacağı öngörülüyor. Bu sorunları çözme noktasından yola çıkan Autodesk Teknik Zirvesi’nde “Tasarımda Yapay Zeka (Artificial Intelligence in Design)” ve “Yapı Bilgi Modellemesi (Building Information Modelling)” en çok ilgi gören konuları arasındaydı.