Bilgisayar

Prota ACAD Extensions

Bazı AutoCAD çizimlerinde gözlenen Purge edilemeyen çizgi tipleri ve Copy-Paste komutları ile ilgili kilitlenme problemlerine "Prota ACAD Extensions" uygulaması ile çözüm sağlıyoruz.

Problemi başka bir şekilde tariflemek gerekirse, başka bir çizimden nesne kopyalandığında aktif çizime birçok çizgi tipinin eklendiği veya çizimin boyutunun birdenbire arttığı gözlemlenir.

Böyle bir çizimde Purge veya Audit komutları çalıştırıldığında ya çizim kilitlenir ya da bu çizgi tipleri çizimde kullanılmadığı halde Purge listesinde gözükmez. Çizgi tipleri dışında çizimde kullanılmayan ve Purge listesine yansımayan daha birçok nesne söz konusu olabilir. Bu nesneler yüzünden çizimin boyutunun inanılmaz ölçüde arttığı, ayrıca çizimler arası Copy-Paste işlemleri sırasında söz konusu nesnelerin katlanarak çoğaldığı gözlemlenir. Audit ve Wblock komutları da sorunu gidermez.

“Prota ACAD Extensions”, bu sorunu gidermeye yönelik bir "eklenti” paketidir. Prota Yazılım A.Ş. tarafından geliştirilmiş olan eklenti uygulama ile çizimde kullanılmayan ve gözüken/gözükmeyen çizgi tipi, yazı stili, ölçü stili gibi tüm bilgiler çizimden kaldırılır, çizimin boyutu % 80’ varan oranlarda küçülür ve Copy-Paste işlemleri yapılabilir hale gelir.

“Prota ACAD Extensions”, AutoCAD programı tarafından sunulan "Uygulama Programlama Arayüzü (API)" komutları kullanılarak oluşturulmuştur. Eklenti, sadece Prota Yazılım A.Ş.'nin sağladığı USB Donanım Kilidi Lisansı ile kullanılabilir. AutoCAD 2013 ve üstü versiyonlarda çalışmaktadır, AutoCAD LT üzerinde çalışmaz.

Eklenti hakkında daha detaylı bilgi almak ve fiyat bilgisi için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.