Bilgisayar

Probina Orion Kuzey Kıbrıs Etkinlikleri

8-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilen Probina Orion etkinlikleri yoğun ilgiyle karşılandı.

Etkinliklere Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde "Probina Orion ile Güvenli Yapılar" semineri ile başlandı. Probina Orion'un mühendislik felsefesinin ve program özelliklerinin anlatıldığı ve 100'ün üzerinde katılımın gerçekleştiği seminere öğrencilerin ilgisi oldukça fazlaydı. Tüm öğrencilere ücretsiz öğrenci versiyonları dağıtıldı.

Prota grubu yönetim kurulu başkanı Sn. Joseph Kubin, Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Günleri'nde konuşmacı olarak yer aldı. İş hayatı ve mühendisliğe dair tecrübelerin öğrenciler ile paylaşıldığı oturum oldukça yüksek bir katılım ve ilgiyle karşılandı.

KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası'nda, Probina Orion 2015 Vizyonu, mühendislik felsefesi, program özellikleri ve mühendislik tecrübelerinin paylaşıldığı 3 saatlik bir oturum gerçekleştirildi. İnş. Yük. Müh. Mustafa Tümer Tan ve İnş. Yük. Müh. Joseph Kubin konuşmacı olarak yer aldı.

Tüm bu etkinliklere paralel olarak Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde, Probina Orion Sertifika Programı kapsamında 3 gün süreyle Probina Orion Eğitimi gerçekleştirildi. Örnek bir proje üzerinden Probina Orion'un tüm özellikleri ve nasıl modelleme ve tasarım yapılması gerektiği katılımcılara uygulamalı olarak öğretildi. Eğitimi, İnş. Yük. Mühendisi Burçin Şahinalp verdi.

Kuzey Kıbrıs etkinliklerinden bazı kareler:

 

,

KTTMOB İnşaat Mühendisleri Odası ''Probina Orion ile Güvenli Yapılar'' semineri

 

Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisleri Günleri

 

Doğu Akdeniz Universitesi ''Probina Orion ile Güvenli Yapılar Semineri''

 

Uluslararası Kıbrıs Universitesi Probina Orion Semineri

 

 

Yerel Basından İzlenimler: