Bilgisayar

2014 Autodesk University / Las Vegas

Sektörde sürekli gelişen ve değişime uğrayan teknolojiyi ve eğilimleri takip etme misyonu ile Prota Bilgisayar, bu yıl da Autodesk firmasının Amerika'nın Las Vegas şehrinde geleneksel olarak düzenlediği “Autodesk University” etkinliğine katıldı.

 

Dünya çapında her sektörden toplam 10,000’e yakın profesyonelin katıldığı AU2014 kapsamında Autodesk’in gelecek vizyonu, yeni ürün özellikleri, ürünlerin etkin kullanımı ve programlama yoluyla otomasyonu, Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) yönetimi, BIM uyum süreçleri ve uygulamaları konularında çok sayıda konferans ve oturum gerçekleştirildi. Takip edilen ders ve sunumlarda dünyanın değişik yerlerinde BIM yöntem ve araçlarının başarıyla uygulandığı; mimari, mekanik, altyapı ve yapısal disiplinlerin ortak çalışma platformlarında başarıyla buluştuğu ve ülkemizde de bu geçişin kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğu bir kez daha gözlemlendi. 3-Boyutlu baskı teknolojisinin imalat süreçlerini çok yakın bir gelecekte değişime zorlayacağı vurgulandı. 3-Boyutlu baskı teknolojisinin ABD ordusu ve NASA tarafından  jet pilotları ve uzay istasyonu ihtiyaçları için kullanılmaya başladığı belirtildi. Bulut teknolojisinin ve bulutta hizmet veren yazılımların gelişmesiyle Autodesk’in proje takip araçları ve lisanslama yöntemlerinde de kısa bir zaman zarfında değişikliğe gideceğinin sinyalleri verildi.

 

Etkinliğe, Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi, Gold Partner ve Autodesk Geliştiricisi (ADN) ünvanlarıyla Prota Bilgisayar İstanbul Yöneticisi Semih Türkdoğan ve Yazılım Geliştirme/ArGe bölümünden İnş. Yük. Müh. Mustafa Tümer Tan katıldı.