Bilgisayar

Bilişim 500 Araştırması Kapsamında “Bayi” Kategorisinde Prota Bilgisayar 1. Sırada Yer Aldı

Prota Bilgisayar, Bilişim 500 Araştırması kapsamında “Bayi” kategorisinde son iki yılda da olduğu gibi yine birinci sırada yer aldı.

Prota Bilgisayar Genel Müdürü Şuayip Çavuşlar, konuyla ilgili görüşlerini şöyle paylaştı: “Prota Bilgisayar olarak iki sektörün pazar durumunu ve gelişmelerini yakından takip ediyoruz. Yapı sektörü ve yazılım sektörü. Yapı sektörü için geliştirilen yazılımlar firmamızın odağıdır. Hedefimiz yapı sektörü için geliştirilen en son teknolojileri takip edip kullanıcılarımıza sunmaktır. Bunun yanı sıra sektörel yazılım geliştirmek ve dağıtıcısı olduğumuz yurtdışı menşeli yazılımları Türkiye yapı standartlarına uygun olarak yerelleştirmek de önemli hedeflerimiz arasındadır.

Yapı sektörüne yönelik yazılım teknolojilerinde gelinen en son nokta BIM (Yapı Bilgi Sistemi – Building Information Modelling) dir. Bizde Prota Bilgisayar olarak 5 yıldır tüm kaynaklarımızı BIM teknolojisi uygulamaları yönünde geliştirdik. Yazılım satışı, teknik destek, eğitim ve danışmalık hizmetleri çerçevesinde müşterilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek yapıyı kurduk. Verdiğimiz hizmetlerin kalitesi ile de Türkiye’de Autodesk’in en büyük iş ortağı olduk.

İnşaat sektörünün Türkiye’de lokomotif sektör olması, kamu tarafından verilen destek Türkiye’de yapı sektörünün dinamizmi ile gelişen rekabet şartları, sektörde fark yaratmak isteyen inşaat firmaları, mimarlık ve mühendislik firmalarının BIM yatırımı yapmalarını sağladı. Bu sayede Prota olarak yıllardır yapmış olduğumuz yatırımların sonuçlarını almaya başladık. Müşterilerimiz için güvenilir danışman statüsünde değerimizi arttırdığımızı söyleyebiliriz.

Gelecek planlarımıza gelirsek, hızla gelişen BIM teknolojilerine yatırım yapmaya devam ederek güvenilir danışman statümüzü korumaya devam edeceğiz. Autodesk’in yeni uzmanlık alanlarında yetki alarak uzmanlık yelpazemizi genişletmeye devam edeceğiz. Ayrıca yurtdışından getirip Türkiye standartlarına uyarladığımız sektörel yazılımlarının iyileştirme ve geliştirme çalışmaları önemli hedeflerimiz arasında yer almaya devam edecektir.