Bilgisayar

ProtaStructure Suite Güncelleme Çalışmalarımız Devam Ediyor

En yeni servis paketinde ProtaStructure 2016 ve ProtaDetails 2016, daha kararlı kullanımı, kullanıcı dostu özellikleri ve yenilenmiş arayüzleri ile daha da akıcı bir kullanım sunuyor.

İşte Yeni Servis Paketi ile gelen özelliklerden sadece bazıları; 

ProtaStructure 2016 SP8 Yenilikleri

- ProtaStructure’da kalıp planlarından istenen doğrultuda kesit alma özelliği eklendi. Bu kesitler modeli kontrol etme amacıyla kullanılabilir. Daha detaylı kalıp planı kesitleri ProtaDetails’te oluşturulabilir. 
 
 
- Yeni bir Karşılama Ekranı eklendi
  • Yeni özellikler ve Başlangıç Kılavuzları bu ekrandan görüntülenebilir.
  • Çevrimiçi dokümantasyona ve Forum sayfalarına (henüz yayında değil) erişilebilir.
  • Youtube kanalındaki eğitim videolarına erişilebilir. Bu ekranda ayrıca yeni video eklenip eklenmediği otomatik olarak kontrol edilir ve kullanıcıya bildirilir.
  • ProtaStructure’a ait yeni bir sürüm olup olmadığı da otomatik olarak kontrol edilerek kullanıcıya bildirilir. Güncelleme karşılama ekranından indirilebilir. 

 

- Eurocode 8 Deprem yönetmeliğinin gerektirdiği düzensizlik kontrollerinin yapılması sağlandı ve arayüz düzenlendi.

ProtaDetails 2016 SP8 Yenilikleri

- Yapı Ağacı, Karşılama Ekranı, Çek Menüler ve Araç Çubukları yenilendi ve komutlara ulaşım daha kolay bir hale getirildi.

      

- İskele çizimlerinin üzerinde Ankraj Noktalarının gösterimi eklendi. Ayrıca, tipik ankraj, merdiven ve 3B görünümler de eklendi. 

- İskele çizimlerinde kesit isimlerinin yazılması sağlandı. 

- Herhangi bir metraj tablosuna sağ tıklandığında artık Tablo Stili (Yatay veya Dikey) seçilebilir. Oluşturulacak metraj tablolarının hangi stilde çizileceği ise genel olarak Ayarlar > Tercihler > Arayüz menüsünden belirlenebilir.

- CAD Tercihleri arayüzüne “Renk Teması” seçebilme seçeneği eklendi. Arkaplan ve katman renkleri dahil tüm renkler seçilen temaya göre AutoCAD Indeks renkleri kullanılarak otomatik olarak ayarlanmaktadır. Tüm renkler istenirse elle tek tek ayarlanmaya devam edilebilir veya favori renkler şablon haline getirilerek sonraki projelerde de kullanılabilir.

 

Tüm yenilikleri ve özellikleri görmek ve daha fazla bilgi için tanıtım dokümanını indirebilirsiniz.