Bilgisayar

Yapı Sektörü Üreticileri için BIM Eğitimlerimiz Başladı

Ürünlerinizin dünya standartlarına uygun 3D BIM kütüphanesini oluşturun, BIM tabanlı projelerde mimarlar, mühendisler, yüklenici ve tasarımcılar sizin ürünlerinizi kullansın. 

Kursun amacı: Toplam 20 saat süren kursun temel amacı üreticilerin, ürünlerinin BIM tabanlı projelerde kullanması için gerekli family elemanlarını ve dünya standartlarında BIM kütüphanesini oluşturabilmesini sağlamaktır.

BIM (Building Information Modelling - Yapı Bilgi Modellemesi), mimari, mühendislik ve inşaat profesyonellerine, binaları ve altyapıyı daha etkin bir şekilde planlamak, tasarlamak, inşa etmek ve yönetmek için fikir ve araçlar sağlayan akıllı üç-boyutlu model tabanlı bir süreçtir. 

Yapı sektörü profesyonelleri tarafında BIM’in hızla yaygınlaşmaya başlaması, inşaat malzemeleri, mobilya, elektrik ekipmanları, mekanik ekipmanları, havalandırma cihazları ve aydınlatma cihazları gibi yapı sektörüne yönelik üretim yapan üreticilerin de BIM'e hazır olması sonucunu doğurmuştur. Üreticilerin, ürünlerinin BIM özellikli modellerini hazırlayarak, BIM tabanlı yapı projelerinde kullanılmasına yönelik çalışmalarının da yaygınlaşmaya başladığını görüyoruz. Sorun, birçok yapı malzemesi üreticisinin BIM tabanlı modelleri oluşturmak için gerekli bilgi ve kaynaklara sahip olmamasıdır. 

Prota Bilgisayar olarak deneyimli ve profesyonel eğitmen kadromuzla uzun yıllardır BIM yazılımlarının eğitimlerini vermekteyiz. Yeni eğitim programımız “Yapı Sektörü Üreticileri için BIM Eğitimi” ile üretim sektörüne de BIM modellerinin ve altyapılarının hazırlanmasını ve uluslararası standartlara uygun kütüphane oluşturmasını amaçlıyoruz. Uluslararası standartlar, BIM nesnelerinin bilgi, geometri, davranış ve sunum gereksinimlerini belirleyen ortak bir dil için geliştirilmiştir. Bu standartlara uygun BIM modeli kütüphanesi oluşturan üreticiler yurtdışı pazarlara da açılma olanağı bulabilmektedir. 

Bir sonraki açılacak eğitime kayıt olmak için TIKLAYIN

Detaylı eğitim içeriğini görmek için TIKLAYIN.

Eğitim broşürünü indirmek için TIKLAYIN.