Las Vegas’da Düzenlenen Autodesk University Etkinliğine Katıldık

Teknolojideki ilerlemeler dünyamızı ve bildiğimiz her şeyi değiştiriyor. Yeni buluşlarla birlikte işlerimiz ve hayatlarımız da değişiyor. Herkesin merak ettiği soru şu: Bizi nasıl bir gelecek bekliyor? Yeni teknolojiler bizi nereye götürecek?  Autodesk tarafından düzenlenen yılın en büyük etkinliği Autodesk University’nin bu seneki ana teması bu sorular etrafında şekillendi: “Better Starts Here” // “Daha iyisi buradan başlıyor”

Bugüne kadar yapılmış en büyük Autodesk etkinliği olan Autodesk University 2019’a dünyanın birçok ülkesinden 12.000’den fazla kişi katıldı; 19-21 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleşen ve 3 tam gün süren oturumlarda gelecekte sahip olacağımız teknolojileri tartıştı.

Prota’yı temsilen etkinliği takip eden Prota Altar Teknoloji ve Ar-Ge Direktörü Semih Türkdoğan ve Satış Müdürü Eda Saraç Autodesk’in üst düzey yöneticileri tarafından tanıtılan tasarım ve endüstri alanındaki son gelişmeleri, en yeni trend ve teknolojileri yerinde izledi.

Dünyanın en prestijli proje yarışmalarından biri olan ve bu yıl 8. defa düzenlenen AEC Excellence Awards ödül törenine katılan Semih Türkdoğan ve Eda Saraç, Yüksel Proje ve Gülermak Holding’in AEC Excellence Awards, Büyük Proje Kategorisi’nde ilk Türk şirket olarak ödül kazanmalarından dolayı gurur ve mutluluk duyduklarını da dile getirdiler.

Konuyla ilgili konuşan Prota Altar Teknoloji ve Ar-Ge Direktörü Semih Türkdoğan: “Türkiye’den iki firmanın bu yıl büyük kategorilerde ödül almasından dolayı mutluluk duyuyoruz. Ulusal ve uluslararası projelerde yer alabilmek gurur verici” dedi.

Ödülü almak için sahneye çıkan Yüksel Proje’nin Genel Müdürü Mete Baykır ise “Dünyada inşaat sektörünün geldiği noktada, üst düzey mühendislik çözümlemelerimizin bu şekilde ödüllendirilmesi bizim için yeni projelerin üretimindeki en büyük motivasyon kaynağı. Ülkemiz ve sektörümüz adına, mutlu ve gururluyuz” diye konuştu.

Tasarım ve planlamadan operasyona kadar sürecin her aşamasını birleştirmeyi vaat eden Autodesk Construction Cloud’un lansmanının da yapıldığı Autodesk University’nin EXPO alanında robotik tasarımlar ve 3D yazıcılardaki son gelişmeler aktarılırken paralel oturumlarda ise Autodesk yazılımlarındaki yeni özelliklere ve gelişmeler tanıtıldı. Etkinlik, 21 Kasım’daki muhteşem bir kapanış partisiyle sona erdi.