Prota Altar Autodesk’in Türkiye’deki İlk Platinum Partneri Oldu

Platinum Partner

Başarılı teknik desteği, kaliteli çözüm sağlayıcı konumu, yüksek müşteri memnuniyeti ve satış hedefleri ile, Prota Altar Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Autodesk tarafından Gold konumundan Platinum Yetkili İş Ortağı düzeyine yükseltildi. Prota, Temmuz 2019’da Altar ile güçlerini birleştirmişti. Böylece Prota Altar, “Autodesk Service Provider Select”, “Autodesk Certification Center” ve “Autodesk Authorized Training Center” sertifikaları ile sahip olduğu “Autodesk Gold Partner” unvanını “Autodesk Platinum Partner” düzeyine yükseltti.

Autodesk müşterilerinin en üst düzeyde hizmet ve sektör uzmanlığı desteği alabilmesini sağlayan “Autodesk Platinum Partner”, Autodesk İş Ortaklığı Programı’nın en üst seviyesidir. Müşterilerine en yüksek değeri sunan firmalara tanınan bu unvana, tüm dünyada az sayıda Autodesk iş ortağı sahiptir.

Prota Altar, AEC, CAD/CAM ve BIM sektörlerinde dünya standartlarında hizmet sunan, EMEA (Avrupa-Orta Doğu-Afrika) pazarındaki en büyük iş ortaklarından biridir. Şirketin başarısı, tüm Türkiye’de inşaat, tasarım, mimari ve üretim sektöründe hizmet gösteren binlerce müşterisinin dijital dönüşüm süreçlerinde onlarla yan yana çalışarak iş süreçlerini anlamak, maliyetlerini optimize etmek, üretim kalitelerini artırmak ve müşterilerinin Autodesk yazılımlarından en üst düzeyde fayda sağlaması için kaliteli teknik destek, danışmanlık ve eğitim sunmasından geçiyor.

Murat TüzümAutodesk Türkiye Ülke Lideri Murat Tüzüm, konu ile ilgili “En yüksek uzmanlık gerektiren iş ortaklığı seviyesi olan Platinum seviyeye yükselmesi sebebiyle, öncelikle tüm Prota Altar çalışanlarını tebrik ediyoruz. Bu başarıya erişmek, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve projelerinin başarısına daha fazla katkı sağlamakla mümkün olabilir. Prota Altar’ın, sağlayacağı yüksek hizmet kalitesi ile ülkemizde hayata geçecek mega projelerde aranan paydaş olmasını umuyoruz. ” diye konuştu.

 

Joseph KubinProta Altar Yönetim Kurulu Başkanı Joseph Kubin ise, bu başarı ile ilgili olarak “Türkiye’deki ilk Autodesk Platinum Partner olmamızdan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Bu, Autodesk ile yaptığımız 30 yıllık yolculuğumuzda kat ettiğimiz en önemli kilometre taşıdır. Prota Altar’ı iş ortağı olarak seçen, Platinum Partner olmamızda desteği olan ve bize güç veren tüm müşterilerimize teşekkür ederiz. Özverili ve samimi çabalarından dolayı Prota Altar ekibiyle gurur duyuyoruz.”